Warszawa Społeczna mobilizuje mieszkańców

Adam Kielar    2014-08-05 18:54:06

Warszawa Społeczna coraz śmielej przystępuje do kampanii wyborczej. Przedstawiciele stowarzyszenia organizują spotkania z mieszkańcami poszczególnych dzielnic, zachęcają do poparcia swoich inicjatyw oraz startu w wyborach samorządowych. Akcję rozpoczął pod koniec zeszłego tygodnia oddział wolski.

Pod jednym z wejść do Parku Sowińskiego zebrało się ok. 20 osób. Działacze WS zachęcali mieszkańców, aby przystąpili do organizacji i wzięli udział w wyborach do Rady Dzielnicy Wola. – Będziemy kandydować do Rad Dzielnic i Rady Miasta. Wystawimy także swojego kandydata na prezydenta Warszawy – zapowiadał Marek Rogowski, prezes oddziału Warszawa Społeczna Wola. – Miasto jest źle rządzone, a nasze pieniądze wydawane w sposób nieracjonalny. Dlatego chcemy, byście to wy startowali w tych wyborach, bo to właśnie wy najlepiej wiecie jak zarządzać miejscem, w którym mieszkacie – uważa działacz wolskiej WS.

Rogowski krótko opowiedział też o samym stowarzyszeniu Warszawa Społeczna. Wyjaśnił struktury, sposób organizacji i opisał, jak wygląda jego codzienna działalność. Wielokrotnie podkreślał, że inicjatywa ta jest bezpartyjna. – Dzisiaj mieszkańcy Warszawy chcą wziąć w swoje ręce sprawy, z którymi mają do czynienia na co dzień. My nigdy nie będziemy partią polityczną – zapewniał.

Warszawa Społeczna ostro krytykuje obecne władze stolicy. Podczas spotkania na Woli, Rogowski przypomniał rozmaite nadużycia i afery, w sprawie których stowarzyszenie starało się interweniować. – Afera Wolska (o której szerzej pisaliśmy tu i tu – przyp. red.), wycieczka pani prezydent ze służbami specjalnymi, w celu sprawdzenia poziomu Wisły, ostatnio także sprawa domu kultury na Działdowskiej – wyliczał. Dodał także, że wolski ZGN wydał dyspozycję administratorom budynków w dzielnicy, by ci zrywali ogłoszenia o czwartkowym spotkaniu.

Zgromadzeni mieszkańcy chętnie dyskutowali z przedstawicielami WS. Pytali o szczegóły działalności, krytykowali poczynania władz, zarówno na Woli, jak i w całej Warszawie. Niektórzy brali deklaracje członkowskie lub wpisywali się wstępnie na listy zainteresowanych kandydowaniem. – Po dzisiejszym spotkaniu z mieszkańcami Woli przybyły nam kolejne osoby zdecydowane startować w wyborach samorządowych. Jak tak dalej pójdzie, wkrótce zabraknie miejsc na listach do Rady Dzielnicy Wola. To dobry prognostyk, który zapowiada, że wreszcie to mieszkańcy zaczną decydować o tym, jak wydawać pieniądze publiczne. Realnie i wspólnie zaczniemy też patrzeć na ręce Zarządowi Dzielnicy, żadne klucze partyjne nie pomogą. Jednocześnie dziękuję wszystkim przybyłym na dzisiejsze spotkanie mieszkańcom Woli – czytamy w oświadczeniu Marka Rogowskiego, napisanym już po spotkaniu.

Działacze WS zapowiadają podobne spotkania w innych dzielnicach.

Zdjęcia: Polityka Warszawska

 

ZOBACZ TAKŻE:

Warszawa Społeczna "kruszy beton partyjny" na Woli

Afera na Woli? Ratusz odpowiada, społecznicy podtrzymują zarzuty

Afera wolska?

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...