Inicjatywa Mieszkańców chce Warszawy na 100 procent

Adam Kielar    2014-08-09 08:12:16

Stowarzyszenie Inicjatywa Mieszkańców Warszawy przedstawiło swój program na najbliższe wybory samorządowe. Na sto dni przed głosowaniem, działacze IMW zorganizowali konferencję prasową pod Pałacem Kultury i zaprezentowali 100 postulatów dla Warszawy.

Spotykamy się na sto dni przed bardzo ważnymi dla wszystkich warszawiaków wyborami samorządowymi – mówił prezes IMW, radny Dzielnicy Białołęka Piotr Basiński. – Z tej okazji chcemy przedstawić sto propozycji naszego stowarzyszenia dla stolicy. Rada Programowa opracowała dokument, który mamy nadzieję, będzie przyczynkiem do konstruktywnych rozmów ze wszystkim, którym na sercu leży dobro Warszawy, nie tylko w kontekście wyborów samorządowych – podkreślił lider stowarzyszenia.

Wiceprezes IMW, Antoni Pomianowski, przedstawił założenia programu „Warszawa na 100 procent”. – Dzisiaj jsteśmy dokładnie na sto dni przed wyborami samorządowymi 16 listopada. Z tej okazji chcielibyśmy przedstawić nasze propozycje – mówił Pomianowski. – To nie jest wielki, całościowy, futurystyczny, ale także surrealistyczny program, jaki widzieliśmy u innych kandydatów. Nie budujemy szklanych domów, ale mamy konkretne, realne propozycje, dotyczące poszczególnych dzielnic i całego miasta - podkreślił.

Pomianowski podkreślił, że dzięki współpracy i strukturom rozwiniętym niemal w każdej dzielnicy, Inicjatywa Mieszkańców Warszawy zna najważniejsze, i najbliższe warszawiakom problemy. –  Stworzyliśmy program w formie kalendarza. Na każdy dzień mamy jakiś postulat. Są to zarówno propozycje dzielnicowe, jak i ogólnomiejskie – mówili przedstawiciele stowarzyszenia.

Jako jeden z najważniejszych punktów dotyczących całej Warszawy, Pomianowski wskazał udostępnienie on-line danych służbowych pracowników Urzęd Miasta oraz urzędów poszczególnych dzielnic. – Jest to zgodne z prawem. Chodzi o imię, nazwisko oraz stanowisko. Zarówno NSA, jak i GIODO uznały, że można takie dane udostępniać. Skąd ten postulat? Chodzi przede wszystkim o przejrzystość – podkreślił wiceprezes IMW. – Jest to także związane z ostatnimi wydarzeniami na Placu Zbawiciela – dodał.

Kiedy mowa o tęczy, przedstawiciele stowarzyszenia zwracają uwagę na pomijany często aspekt. – Renowację instalacji wykonała firma JMS Maciej Skrobski. Pan Maciej Skrobski jest bratem Tomasza Skrobskiego, członka zarządu wolskiej Platformy Obywatelskiej. Czy na pewno wszystkie te przetargi zostały przeprowadzone uczciwe, czy też po raz kolejny nie dofinansowujemy znajomych królika – pyta Pomianowski, podkreślając, że IMW stawia na jawność i transparentność działań urzędników.

Źr. Fanpage Inicjatywy Mieszkańców Warszawy

Działacze Inicjatywy zaznaczają, że cały czas spotykają się z mieszkańcami i debatują o różnych sprawach w ich dzielnicach. Podkreślają, że frekwencja na spotkaniach jest dobra, zwłaszcza jeśli dotyczą one ważnych spraw. – Tak było chociażby podczas spotkania ws. Jeziorka Gocławskiego, Galerii Kabaty, czy autobusu na ulicy Myśliborskiej na Białołęce, gdzie zaangażowaliśmy ponad tysiąc mieszkańców, podobnie w sprawie szpitala w tej dzielnicy – mówią działacze IMW.

„Polityka Warszawska” spytała także przedstawicieli Inicjatywy o to, czy widza pole do współpracy z innymi oddolnymi ruchami (Warszawą Społeczną, WWS, czy też Porozumieniem Ruchów Miejskich). – Rozmawiamy ze wszystkimi, znamy się dosyć dobrze i z każdym, kto chce współpracować na rzecz dobra Warszawy widzimy pole do porozumienia – powiedział na koniec Piotr Basiński.

Zdjęcia: Polityka Warszawska

 

Zobacz także:

Warszawa Społeczna mobilizuje mieszkańców

WWS prowokuje Wierzbickiego

Erbel rozmawia na Placu Defilad

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...