Dąbrowski: Nie dam się zgrillować

Paweł Krulikowski    2014-09-08 08:00:19

Dotychczasowe spekulacje na temat powrotu zdymisjonowanego w wyniku „afery bemowskiej” Jarosława Dąbrowskiego okazały się w 100 procentach prawdziwe. W swojej macierzystej dzielnicy były wiceprezydent rusza z kampanią i rozpoczyna od ataku na Platformę Obywatelską. Wszystko na łamach swojego biuletynu, pt.: „Bemowo News Plus”.

Żałobna wstążka i czarno białe zdjęcie bemowskiego ratusza. W taki sposób Jarosław Dąbrowski oficjalnie włącza się do kampanii wyborczej, prezentując swoją nową gazetę – „Bemowo News Plus”. Pismo jest wierną kopią wydawanego podczas rządów Dąbrowskiego w dzielnicy biuletynu „Bemowo News”, które zlikwidowano w maju tego roku. Zdymisjonowany w wyniku „afery bemowskiej” były zastępca Hanny Gronkiewicz-Waltz, na łamach gazety, bez ogródek nazywa zarzuty dawnego wiceburmistrza Pawła Bujskiego „intrygą”. Z artykułu dowiadujemy się, że kontrola przeprowadzona przez ratusz wykazała jedynie nieznaczące nieprawidłowości. Czytamy, że Dąbrowskiemu oraz jego administracji niewiele można zarzucić, a cała sprawa została sztucznie nadmuchana po to, aby zaszkodzić byłemu wiceprezydentowi i jego współpracownikom.

Kolejne strony „Bemowo News Plus” zajmuje druzgocąca krytyka obecnie rządzących przedstawicieli Platformy Obywatelskiej. Władze Bemowa określone zostały jako „desant z Zielonki”, który działa na szkodę dzielnicy. Burmistrzowi Strzałkowskiemu obrywa się za opieszałość w oddawaniu do użytku szkoły na ul. Zachodzącego Słońca, nowego dyrektora Art.Bemu (bemowskiego domu kultury) ludzie Dąbrowskiego krytykują za fatalną promocję wydarzeń kulturalnych na Bemowie (m.in. wyborów Miss Polski na wózkach), a przede wszystkim za brak eventów na szeroką skalę. – Rok 2014 będzie więc pierwszym od siedmiu lat, w którym na Lotnisku Bemowo muzycznie nie wydarzy się zupełnie nic – podsumowali autorzy „Bemowo News Plus”.

W wywiadach Jarosław Dąbrowski bez cienia zażenowania zapowiada, że „nie da się ugrillować żywcem”. Potwierdza też założenie lokalnego komitetu „Dla Bemowa”, któremu sam przewodniczy. Wyraźnie stara się pokazać jako całkowicie apolityczny i bezpartyjny kandydat, który ma wyjątkowe zasługi dla Bemowa. Przypomnijmy zatem, że Platformę Obywatelską Dąbrowski oficjalnie opuścił dopiero 25 sierpnia, zaś przez długi czas po „aferze bemowskiej” pozostawał przedstawicielem władz dzielnicowych PO.

Sami przedstawiciele Platformy zaznaczają jednak, że styl zarządzania dzielnicą przez Dąbrowskiego „nie mieścił się w standardach partii” i zdecydowanie odcinają się od jego działalności. Obecne władze Bemowa również niezbyt chętnie chcą dyskutować na ten temat. Wszyscy jednak przyznają, że ich były kolega najzwyczajniej w świecie walczy o głosy.

Po rozesłanym kilka tygodni temu liście, „publikacja mieszkańców dzielnicy Bemowo”, jak podpisane jest nowe czasopismo komitetu Dąbrowskiego, to kolejny krok w kampanii wyborczej. Start w najbliższych wyborach samorządowych jego własnego komitetu wydaje się formalnością. Z bagażem nadużyć i naruszeń przepisów Jarosławowi Dąbrowskiemu będzie niezwykle trudno. Zwłaszcza, że sprawa tzw. „afery bemowskiej” wciąż jeszcze jest rozpatrywana przez prokuraturę. Los byłego włodarza Bemowa leży więc nie tylko w rękach mieszkańców.

Zastanawiających wątków w tej sprawie jest sporo. Choćby krótka pamięć Jarosława Dąbrowskiego, który już w tydzień po wyjściu z PO rozpoczął frontalny atak na swoją byłą formację. Przypisywanie tak samo krótkiej pamięci mieszkańcom również skłania do pewnych refleksji. Niektórzy twierdzą, że podejmując takie kroki były zastępca Hanny Gronkiewicz-Waltz jest politycznym samobójcą. O słuszności tejże diagnozy przekonamy się już 16 listopada.

Źródło: Bemowo News Plus, Tustolica.pl, Gazeta Stołeczna, własne

 

ZOBACZ TAKŻE:

Przedwyborczy cud niepamięci

Wojna na Bemowie

Ile prawdy w liście Dąbrowskiego?

Bemowskie nieprawidłowości potwierdzone

 

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...