Andrzej Rozenek kandydatem na Prezydenta Warszawy

Adam Kielar    2014-09-10 08:00:40

O kandydaturze Andrzeja Rozenka nieoficjalnie mówiło się już od dłuższego czasu. Na wczorajszej konferencji prasowej przed warszawskim ratuszem potwierdziły się wcześniejsze spekulacje. Poseł Twojego Ruchu ostatecznie ogłosił swój „start” w wyborach na prezydenta stolicy. Niespodzianką jest jednak utworzenie także własnego komitetu wyborczego, który wystawi kandydatów do Rady Warszawy.

– Właśnie odebraliśmy postanowienie Państwowej Komisji Wyborczej, dotyczące powołania Komitetu Wyborczego Wyborców Andrzeja Rozenka – ogłosił Grzegorz Walkiewicz, radny dzielnicy Śródmieście i pełnomocnik nowego komitetu. – Postanowiliśmy założyć komitet wyborczy wyborców, gdyż chcemy stworzyć szerszą, ponadpartyjną formułę – przekonywali działacze Twojego Ruchu. 

Postanowienie o utworzeniu KWW Andrzeja Rozenka - źr. Twitter

Przewodniczący partii Janusz Palikot ocenił kompetencje i dotychczasową działalność posła Rozenka bardzo pozytywnie. – Stoi koło mnie człowiek, który jest bardzo dobrym kandydatem na prezydenta Warszawy i będzie świetnym gospodarzem tego miasta – uznał Palikot. – Reprezentuje on nowe pokolenie polityków, właśnie takich, jakich Warszawa dziś potrzebuje. Stolica świetnie się rozwijała przez ostatnie 10 lat, korzystając obficie ze środków europejskich. Jednak był to także czas nadrabiania pewnych zaległości – dodał lider TR.

– Jeśli Warszawa ma rywalizować zarówno w Polsce, jak i w Europie o swoje miejsce oraz przyciąganie kapitału (także ludzkiego), musi się oprzeć o nowe kompetencje, które reprezentuje właśnie Andrzej Rozenek – przekonywał Palikot. – Chodzi o inną komunikację społeczną, kapitał ludzki i zarządzanie marką miasta. Wszystkie duże miasta w Europie już to mają. Warszawie zaś wciąż tego brakuje. Podobnie jest wewnątrz stolicy, gdzie nadal nie ma zrównoważonego rozwoju. Przy wszystkich zasługach Lecha Kaczyńskiego i Hanny Gronkiewicz-Waltz, czas już na nowych polityków, takich właśnie jak Rozenek. Oprócz reprezentowania tego nowego myślenia w polityce, jest to człowiek bardzo inteligentny, umiejący analitycznie myśleć. To gwiazda parlamentu tej kadencji i dlatego zarząd naszej partii, i ja osobiście udzielamy mu pełnego wsparcia – ogłosił lider Twojego Ruchu.

Następnie filary swojego programu wyborczego ogłosił sam Andrzej Rozenek. – Uważam, że prezydent Warszawy w najbliższej kadencji powinien skupić się na pomocy dwóm grupom społecznym. W pierwszej kolejności dzieciom. Chodzi o żłobki, przedszkola, szkoły czy place zabaw. Miejsca, gdzie młodzi ludzie mogą realizować swoje zainteresowania. To wszystko można robić uczciwiej, sprawniej i ambitniej – podkreślił Rozenek. – Drugą grupą, do której zwrócimy się w naszej kampanii są ludzie starsi, którzy dali wiele temu miastu i z ich doświadczenia Warszawa powinna korzystać. Zasługują oni na to, by instytucje, które mają dbać o ich bezpieczeństwo, zarówno socjalne, jak i zdrowotne, działały uczciwiej, sprawniej i ambitniej – dodał polityk TR.

Rozenek przekonywał, że Warszawa musi stać się aglomeracją na miarę XXI w. – Musi świecić przykładem dla całej Polski. Takie czasy jak dziś mogą się już nie powtórzyć, to jest wielka szansa dla tego miasta. Można ją wykorzystać, ale także zaprzepaścić. Do tego jest potrzebny nowy, zupełnie inny plan dla Warszawy, który mamy my – podkreślił. Polityk zaprosił też do współpracy wszystkich, którzy podobnie jak on myślą o stolicy. – Jesteśmy otwarci na rozmowy – zaznaczył Rozenek.

Aleksandra Popławska, szefowa warszawskich struktur Twojego Ruchu zapewniła, że ich partia wystawi listy na wszystkich szczeblach warszawskiego samorządu. – Budujemy te listy w oparciu o aktywistów miejskich, osoby zaangażowane w mieście, w działania oparte na czterech filarach, ogłoszonych w naszym manifeście programowym. Warszawa powinna być przyjazna, nowoczesna, neutralna światopoglądowo i przejrzyście zarządzana – podkreśliła Popławska.

Działaczka TR zaznaczyła również, że program partii dla Warszawy jest tworzony razem z mieszkańcami. – Od jakiegoś czasu nasze kluby dzielnicowe i osoby, które znajdą się na naszych listach do samorządu, konsultują z mieszkańcami swoich okręgów ankiety. Dzięki nim, obywatele sami wyrażają to, co w ich otoczeniu jest potrzebne. Niedługo ogłosimy szczegółowy program dla każdej z dzielnic – zapowiedziała Popławska. Podobnie jak Andrzej Rozenek zaprosiła do współpracy wszystkich, którzy podzielają wizję programową Twojego Ruchu. – Samorząd to tak naprawdę jedna dzielnica i nasze bezpośrednie otoczenie – dodała na koniec.

Zdjęcia: Polityka Warszawska

 

Zobacz także:

Formuła 4 na 4. Twój Ruch rozpoczyna kampanię samorządową

Platforma zgłasza gotowość do wyborów

SLD rozpoczyna bój o samorządy

Zieloni nie chcą koalicji z Twoim Ruchem

Fiasko rozmów SLD i TR

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...