Narodowcy, UPR i prof. Chazan popierają Mariusza Dzierżawskiego

Daniel Witowski    2014-09-24 18:01:38

Na dzisiejszej konferencji przed szpitalem św. Rodziny, "Warszawa dla Rodziny" zaprezentowała swojego kandydata na stanowisko prezydenta m.st. Warszawy. Poznaliśmy także nazwiska kilku osób, które będą ubiegać się o miejsca w Radzie Warszawy.

Zapowiedziana na godzinę 13:00 konferencja prasowa tym razem doszła do skutku. Zgodnie z naszymi wcześniejszymi informacjami najważniejszym jej punktem była prezentacja Mariusza Dzierżawskiego, ubiegającego się o urząd prezydenta stolicy. Kandydatowi towarzyszyli: Krzysztof Bosak  jeden z liderów Ruchu Narodowego, Tomasz Pióro  w-ce prezes Unii Polityki Realnej oraz psycholog i dziennikarka  Anna Wasiukiewicz, którzy powalczą o mandaty w Radzie Warszawy. Na konferencji nie zabrakło także prof. Bogdana Chazana, który oficjalnie poparł Mariusza Dzierżawskiego, określając go jako "dobrego człowieka, którego zna od wielu lat i którego wartości podziela". 

Mariusz Dzierżawski powiedział, że zdecydował się na start w wyborach ponieważ chce w ten sposób odwołać się do wartości najważniejszych, do których zalicza rodzinę.  Rodzinę niszczy obecnie już nie tylko państwo, nie tylko rząd, ale także coraz częściej samorządy  mówił kandydat dodając, że ostateczną decyzję o starcie w wyborach samorządowych podjął w momencie, gdy Hanna Gronkiewicz-Waltz zwolniła prof. Bogdana Chazana.

  Nie zajmujemy się ocenianiem szans, a ich zwiększaniem  stwierdził zapytany o to, jak ocenia szanse swoje i swojego komitetu.  Jestem dobrej myśli, bo większość warszawiaków podziela nasze poglądy i wartości  dodał Dzierżawski.

Warszawa dla Rodziny pójdzie do wyborów pod hasłem: "obronić rodzinę, przywrócić wartości."  Wkrótce przedstawimy szeroki program  zapewniał z kolei w-ce prezes Unii Polityki Realnej, który z list komitetu wystartuje do Rady Warszawy. W jego wystąpieniu nie zabrakło też krytyki aktualnych włodarzy miasta.  Chyba żaden projekt miejski nie zakończył się sukcesem, odkąd w mieście rządzi Platforma Obywatelska i Hanna Gronkiewicz-Waltz  grzmiał Tomasz Pióro.  Mało, która inwestycja kończona jest terminowo i nie wymaga zwiększenia nakładów w trakcie jej realizowania  dodał poproszony o doprecyzowanie zarzutów.

W-ce prezes UPR podkreślił także, że trudno by Hanna Gronkiewicz-Waltz była dobrym prezydentem, skoro w sposób "skrajnie nieefektywny" wykorzystuje swój czas.  Przez większość czasu, kiedy pełniła funkcję prezydenta Warszawy, była także wiceprzewodniczącą Platformy Obywatelskiej, której poświęcała dużo czasu. Wykłada też na Uniwersytecie Warszawskim. W efekcie na pracę w ratuszu pani prezydent pozostawały więc tylko trzy dni  wyliczał kandydat.

Z list "WdR" wystartują też działacze Ruchu Narodowego. Krzysztof Bosak, zapytany o motywy startu w narodowców w tej właśnie konfiguracji stwierdził, że wartości jakie reprezentuje "WdR" są najbliższe poglądom członków Ruchu Narodowego.  Ruch Narodowy samodzielnie wystawi listy do Sejmików Wojewódzkich. Na niższym szczeblu nasi działacze będą wchodzili w różne konfederacje i lokalne inicjatywy  wyjaśniał lider RN.

O szansach nowego komitetu trudno wyrokować. Z pewnością jest on konkurencją dla Prawa i Sprawiedliwości, a Mariusz Dzierżawski może liczyć na poparcie wyborców o wyraźnie konserwatywnych poglądach.

 

ZOBACZ TAKŻE:

Odwołana konferencja Mariusza Dzierżawskiego

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...