Jacek Sasin interweniuje ws. Radiowa

Karolina Wiśniewska    2014-10-01 07:59:49

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Warszawy odwiedził mieszkańców Bielan. Głównym tematem porannego spotkania było obiecywane od dawna usunięcie wysypiska na Radiowie. Jacek Sasin złożył w tej sprawie pismo do ratusza, zobowiązał się do stworzenia planu likwidacji wysypiska, a obecnym władzom nie szczędził mocnych słów krytyki.

Jacek Sasin już na samym wstępie zadeklarował, że sprawą Radiowa interesuje się od dawna, podobnie jak pozostali radni z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Zapewniał mieszkańców, że warszawski PiS próbuje podejmować w tym zakresie konkretne działania, zarówno na forum rady miasta, jak i Rady Dzielnicy Bielany. – Występowaliśmy o nadzwyczajne posiedzenie Rady Warszawy, na którym udałoby nam się uzyskać od Hanny Gronkiewicz-Waltz oficjalną deklarację, kiedy zamierza wypełnić swoje wyborcze obietnice – mówił polityk PiS-u. Posiedzenie nie doszło do skutku, jednak problem wysypiska był podstawowym tematem ostatniego spotkania stołecznych radnych, które relacjonowaliśmy na łamach „Polityki Warszawskiej”. Jacek Sasin przekonywał mieszkańców, że inicjatywy podjęte przez Platformę Obywatelską na owej sesji w żadnym wypadu nie są konkretne. – Radni PO odrzucili projekt PiS-u, a w zamian przyjęli swój, bez sprecyzowanych dat ani planów – oświadczył.

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości poinformował zebranych o złożeniu oficjalnego pisma do Hanny Gronkiewicz-Waltz z prośbą o przedstawienie konkretnego harmonogramu działań ws. Radiowa, w ciągu trzydziestu dni. Przypomniał, że obietnica likwidacji śmietniska i kompostowni generujących uciążliwy dla wszystkich okolicznych mieszkańców przykry zapach padły już w roku 2006. – Wówczas deklarowano, że likwidacja nastąpi w ciągu jednego roku. Następnie przeniesiono ją na rok 2012 a dzisiaj słyszymy, że będzie to dopiero grudzień 2016 roku – mówił J. Sasin. Przy okazji, zarzucał obecnym władzom miasta, że ukrywają – zarówno przed warszawiakami, jak i opozycją – jakie działania są w tej sferze podejmowano (i czy w ogóle są).

Sam kandydat zadeklarował, iż jeśli zostanie wybrany na prezydenta, w ciąg trzydziestu dni opublikuje taki plan działania. – Nie będę w stanie przenieść tego wysypiska od razu – zapowiedział. – Ale na pewno rozpiszę dokładnie jego likwidację. Będzie to jedna z priorytetowych decyzji pierwszych dni mojego urzędowania – dodał.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości długo zarzucał Hannie Gronkiewicz-Waltz, że składa liczne obietnice bez pokrycia. Sam starał się zapewnić mieszkańców, że jest kandydatem poważnym, który chce rozmawiać poważnie – zarówno w sprawie Radiowa, jak i innych problemów. Zgromadzeni zadeklarowali zaś, że będą uważnie przyglądać się działaniom kandydata. – Mamy nadzieje, że jeżeli zostanie pan prezydentem, spełni swoje dzisiejsze deklaracje. Będziemy słuchać tego, co pan mówi, ale też śledzić to, co pan robi – mówił jeden z mieszkańców.

Sprawa składowiska odpadów na Radiowie staje się jednym z czołowych tematów tej kampanii. Kilka dni temu, głos na ten temat zabrał także inny kandydat na fotel prezydenta Sebastian Wierzbicki. Podobnie jak dziś J. Sasin, Wierzbicki zadeklarował, że zamknięcie wysypiska będzie jednym z priorytetów dotyczących ochrony środowiska i jedną z pierwszych decyzji, które podejmie jako prezydent. 

 

Zdjęcia: https://facebook.com/kppis

ZOBACZ TAKŻE:

Sprawa Radiowa trafi do WSA

Skontrolują wysypisko na Radiowie

Wysypisko Radiowo. Ekologiczna boma zegarowa?

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...