Warszawskie priorytety Sasina

Karol Szyszko    2014-10-04 08:13:23

Kandydat na prezydenta Warszawy Jacek Sasin w czwartek wieczorem spotkał się z członkami stowarzyszenia Koliber. W kameralnej atmosferze spotkania zdradził kilka punktów ze swojego programu wyborczego, który ma oficjalnie ogłosić na dzisiejszej konwencji wyborczej w budynku Politechniki Warszawskiej.

Nie da się ukryć, iż aktywność posła Jacka Sasina w związku z wyborami w ostatnich dniach znacznie wzrosła. Od kilku dni, niemal codziennie organizuje konferencje prasowe, dotyczące m.in. kina Femina czy wysypiska śmieci na Radiowie. O ile poprzednie tematy dotyczyły bieżących (lub lekko już „przebrzmiałych”) spraw, to w trakcie spotkania w siedzibie stowarzyszenia Koliber, usłyszeliśmy kilka propozycji programowych, które mają być oficjalnie ogłoszone na dzisiejszej konwencji wyborczej Prawo i Sprawiedliwość.

W ciągu najbliższych czterech lat Jacek Sasin jako urzędujący prezydent, chciałby wprowadzić bezpłatną komunikację miejską dla Warszawiaków płacących podatki w stolicy. – Gdyby zachęcić tylko 25% ludzi, którzy nie płacą podatków w Warszawie, a korzystają z miejskiej infrastruktury na co dzień, do płacenia podatków w stolicy, to wpływami z ich PIT-ów całkowicie pokryjemy ubytek na biletach komunikacji miejskiej – przekonywał kandydat. Zdaniem Sasina, rozwiązanie to zmniejszy korki, ograniczy wydzielanie spalin oraz zredukuje deficyt miejsc parkingowych w centrum Warszawy. – Ci, co dalej będą jeździć samochodami też zyskają – przekonywał Sasin. Już od stycznia 2015 roku bilety długookresowe powinny być tańsze o 30 proc.

– Chciałbym doprowadzić do tego, żeby Warszawiacy stali się właścicielami swoich mieszkań – powiedział Sasin. Przypomniał, że za czasów prezydenta Lecha Kaczyńskiego wprowadzono sprzedaż mieszkań komunalnych na rzecz ich wieloletnich najemców z wysoką 90-procentową bonifikatą. Jacek Sasin chce powrócić do tego rozwiązania. – Miasto corocznie zapisuje w swoim budżecie 300 milionów złotych na utrzymanie swoich lokali. To oznacza, że miasto ma ogromny majątek 100 tys. mieszkań i na tym nie zarabia. Tylko jeszcze dokłada 300 mln rocznie. – stwierdził Sasin.

Innymi propozycjami są m.in. budownictwo w systemie modułowym budynków użyteczności publicznej, które ma rozwiązać problemy z brakiem miejsc w przedszkolach i szkołach. Poprawa jakości kształcenia w szkołach, stworzenie specjalnej strefy ekonomicznej dla przedsiębiorców i rozwój inkubatorów przedsiębiorczości. Kandydat PiS obiecuje również lepsze zarządzanie mieniem, racjonalizację kosztów miejskich inwestycji oraz przekonuje, że trzeba znaleźć skuteczny mechanizm finansowania miejskich inwestycji po wyczerpaniu pieniędzy unijnych. Sasin wspomniał o stworzeniu miejskiego funduszu inwestycyjnego lub banku komunalnego, których głównym kapitałem byłyby warszawskie nieruchomości.

– Samorząd warszawski to jest miejsce, gdzie można najwięcej w Polsce zrobić. Nawet minister w rządzie nie ma takich możliwości, jakie ma prezydent Warszawy. To jest realna władza, która daje możliwość zmiany i kształtowania rzeczywistości. Potencjał tego miasta można porównać do niejednego małego kraju europejskiego – przekonywał zgromadzonych na sali Sasin. Stwierdził również, że mocno zabiegał o możliwość kandydowania, gdyż bycie posłem nie daje takiej satysfakcji, jak realna władza w samorządzie na szczeblu wykonawczym.

 

Źródło zdjęcia: www.facebook.com/jacek.sasin.1

ZOBACZ TAKŻE:

Jacek Sasin: Nagroda dla młodych dziennikarzy

Stowarzyszenie KoLiber chce „pogonić bolszewików z samorządu”

Jacek Sasin interweniuje ws. Radiowa

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...