PO powalczy o trzecią kadencję

Dagmara Woś    2014-10-05 17:06:15

Rozbudowa i modernizacja szpitali, zakup nowego taboru kolejowego, tramwajowego i autobusowego, budowa Muzeum Sztuki Nowoczesnej, 200 kilometrów tras rowerowych – to tylko kilka punktów z długiej listy priorytetów Hanny Gronkiewicz-Waltz. Obecna prezydent stolicy chce kontynuować swoją pracę i przystępuje do walki o trzecią kadencję.

Sobotnia konwencja Platformy Obywatelskiej odbyła się w hali ATM w warszawskim Wawrze. Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia premier Ewy Kopacz. Nowa przewodnicząca partii przedstawiła dobrze znane już hasła o konieczności odbudowania zaufania przez PO oraz otwarcia się na wyborców. – Jeśli będziecie przekonani o tym co robicie, jeśli będziecie robili to z pasją, jeśli będziecie w tym wszystkim uczciwi do bólu, Polacy to zauważą – podkreślała. – Zaufają wam na następne lata, tak jak zaufali naszej liderce tu, w Warszawie, pani prezydent Hannie Gronkiewicz Waltz – dodała.

Po krótkim wystąpieniu pani premier, głos zabrała wywołana do tablicy Hanna Gronkieiwcz-Waltz. Obecna prezydent stolicy rozpoczęła od zaprezentowania długiej listy sukcesów swoich dwóch poprzednich kadencji. – W ciągu ostatnich ośmiu lat, w Warszawie zainwestowano 34 mld zł – mówiła zaznaczając, iż znaczna część tej puli pochodzi ze środków Unii Europejskiej. – Dzisiejsza Warszawa w porównaniu z tą Warszawą, która 25 lat temu była jeszcze szara, niedoinwestowana i smutna, teraz stała się stolicą dynamiczną, i tętniącą życiem – podkreślała pani prezydent. – Jest miastem wygodnym, z bogatą ofertą kulturalną i edukacyjną – dodała. 

Z przemówienia Hanny Gronkiewicz-Waltz można wyodrębnić 10 priorytetów na trzecią kadencję. Pani prezydent będzie kontynuować rozbudowę metra, planuje 11 kolejnych stacji z nową trasą o długości 11 kilometrów. Zapowiada rozbudowę oraz modernizację szpitala bielańskiego, praskiego i wolskiego, budowę obwodnicy śródmiejskiej od Ronda Wiatraczna do ul. Radzymińskiej. Podkreśla, iż nie zapomina o placówkach oświatowych oraz zdrowotnych. Planuje zwiększenie o ponad 2,5 tyś nowych miejsc w żłobkach, o ponad 4,5 tyś w przedszkolach i o 7 tyś w szkołach, modernizację przychodni zdrowia m.in. na Żoliborzu, Pradze Północ i w Wesołej oraz budowa przychodni na Bemowie. Inne priorytety, jakie chciałaby zrealizować w ciągu trzeciej kadencji to budowa 200 km ścieżek rowerowych, zakup nowego taboru kolejowego, autobusowego i tramwajowego, budowa nowych tras tramwajowych, kolejne inwestycje w budownictwo społeczne i połączenia międzydzielnicowe, budowa Muzeum Sztuki Współczesnej i nowej siedziby teatru TR Warszawa.

Prezydent stolicy oświadczyła również, że jej marzeniem jest "uwolnienie Warszawy od dwóch panów – Janosika i Bieruta". Zapowiedziała też, że w przyszłym tygodniu zostanie ogłoszony przetarg na budowę szpitala południowego.

Jedną z charakterystycznych zmian ostatnich lat jest wprowadzenie systemu rowerów miejskich Veturilo któremu pani prezydent także poświęciła sporo uwagi. – Nie spodziewaliśmy się, że w takim tempie ta mania rowerowa się tak rozwinie i że zostanie ona oceniona nawet lepiej niż w Londynie i w Nowym Jorku – mówiła. W przemówieniu nie mogło też zabraknąć nawiązań do budżetu partycypacyjnego. Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała, iż w przyszłym roku kwota przeznaczona na ten cel zostanie zwiększona. Wyraziła też nadzieję, że przyszłoroczna edycja budżetu okaże się takim samym sukcesem jak jej poprzedniczka.  

Całe przemówienie Hanny Gronkiewicz-Waltz można znaleźć na stronie internetowej Platfromy Obywatelskiej.

Hanna Gronkiewicz-Waltz wielokrotnie zapowiadała, iż chciałaby rządzić Warszawą przez 12 lat. Staje właśnie na ostatniej prostej, aby swój cel zrealizować. Patrząc na sondaże, w których obecna prezydent jest niekwestionowaną liderką – nie będzie to trudne. 

 

Źródła: tvnwarszawa.pl, platforma.org, polskatimes.pl

Źródła zdjęcia i filmów: www platforma.org

ZOBACZ TAKŻE:

Platforma zgłasza gotowość do wyborów

Prezydent odklei nas od samochodów?

 

 

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...