„Gospodarna Warszawa” hasłem Przemysława Wiplera

Adam Kielar    2014-10-16 18:42:04

Przemysław Wipler, poseł Kongresu Nowej Prawicy i pierwszy wiceprezes tej partii oficjalnie ogłosił swój start w wyborach na prezydenta Warszawy. Na czwartkowej konferencji prasowej pod ratuszem przedstawił swoje hasło oraz mocno skrytykował obecnie urzędującą prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz.

Już w środę "Polityka Warszawska" informowała, że to nie Jacek Wilk, a właśnie poseł Przemysław Wipler będzie kandydatem Nowej Prawicy w wyborach na prezydenta stolicy. Na czwartkowej konferencji wiceprezes oraz jego pierwszy zastępca oficjalnie to potwierdzili.

Janusz Korwin-Mikke podkreślił na początku, że o zmianie kandydata postanowił oddział warszawski partii. – Decyzja została podjęta w dniu wczorajszym. Jest ona motywowana tym, że w wyborach liczy się znane nazwisko. Kolega Jacek Wilk jest znakomitym mówcą i świetnym członkiem partii, jednak w ciągu miesiąca nie damy rady go tak wypromować – podkreślił Korwin-Mikke.

Gospodarna Warszawa

W dalszej części głos zabrał oficjalny już kandydat, Przemysław Wipler. Przedstawił hasło swojej kampanii wyborczej: „Gospodarna Warszawa”. – Chcemy pokazać warszawiakom, że KNP jest alternatywą dla PO, PiS-u, SLD, a także komitetów, które udają, że są obywatelskie, a tak naprawdę składają się z wyrzuconych z innych partii polityków – ogłosił poseł.

Aby ustrzec się zastrzeżeń o niejasny przekaz nowego sloganu, szybko wytłumaczył, co przez niego rozumie i jak chce, aby odczytywali go wyborcy. – Warszawa gospodarna to taka, która zostawia pieniądze w kieszeniach swoich mieszkańców, która uważa, że to mieszkańcy lepiej je wydadzą niż urzędnicy. Warszawa gospodarna szanuje czas i pracę warszawiaków, inwestycje w niej są prowadzone w sposób składny, szybki i efektywny – tłumaczył poseł – jest w niej co najmniej o połowę mniej urzędników, a stawki podatkowe są najniższe z możliwych. Dodał też, że chce, by znacznie zwiększyć znaczenie budżetu obywatelskiego. – To obywatele powinni decydować o bardzo dużej części miejskich pieniędzy – podkreślił.

Źr: https://www.facebook.com/wipler

21 postulatów na 21 roboczych dni kampanii

Poseł KNP zapowiedział że w ciągu pozostałych do wyborów 21 roboczych dni, codziennie będzie prezentować jeden postulat, który chce zrealizować jako prezydent Warszawy. – Jestem liderem drużyny, która zarejestrowała ponad pięciuset kandydatów do Rady Warszawy oraz rad dzielnic. To jest wielka siła ludzi, którzy są przedsiębiorcami, wykładowcami akademickimi i dobrze znają Warszawę – mówił Wipler. Zapowiedział też, że działacze Nowej Prawicy będą punktować niezrealizowane obietnice Hanny Gronkiewicz-Waltz. – Pani prezydent ma program pt. „tyłkiem do petenta”, a nie „frontem do klienta”. To jak są traktowani warszawiacy jest oburzające – uważa polityk. – Co cztery lata składane są te same obietnice. W tej kampanii są postulaty, które Hanna Gronkiewicz-Waltz obiecywała nawet osiem lat temu. Wypunktujemy to w tabelarycznym zestawieniu – zapowiedział Wipler.

Robert Gajda, prezes oddziału Warszawskiego KNP zapowiedział, że kandydaci KNP szybko ruszą z aktywną kampanią. – Jesteśmy jedną z głównych sił politycznych w Warszawie. Odbędziemy kilkaset spotkań z wyborcami. Uważamy, że stolica wymaga radykalnych zmian, a ich gwarantem jest nasz kandydat na prezydenta – Przemysław Wipler oraz nasi kandydaci do rad dzielnic oraz miasta  podsumował.

Klubowy problem?

Przy okazji prezentacji kandydata KNP, nie zabrakło pytań dziennikarzy o słynną i niewyjaśnioną wciąż sprawę nocy na ulicy Mazowieckiej. Polityk przekonuje, że to on jest ofiarą pobicia przez funkcjonariuszy, a nie odwrotnie. – Rok temu zostałem pomówiony i pobity przez funkcjonariuszy policji, która to powołuje się w tej sprawie na monitoring, który nigdy nie został upubliczniony. Ja widziałem te nagrania i czekam z niecierpliwością na to, aż zobaczy je polska opinia publiczna – mówił polityk.

Zdaniem Wiplera, incydent z ul. Mazowieckiej pozwolił mu poznać się z szerszą publicznością w kraju. – Dzięki temu wielu Polaków dowiedziało się, że jest taki poseł, który nigdy nie zagłosował za podniesieniem podatków czy zwiększaniem budżetu. Ludzie zaczęli się interesować tym, co robię. Z perspektywy czasu uważam, że wyszło mi to na dobre – przekonywał.

„Popisowy” kandydat

Jacek Wilk, dotychczasowy kandydat KNP nie zgadza się z decyzją o zmianie. – Obowiązany jestem poinformować Państwa, że w dniu dzisiejszym nowe, rewolucyjne władze KNP uznały, iż nie nadaję się na kandydata Nowej Prawicy na prezydenta Warszawy (rewolucyjne władze KNP uznają, że lepsi są kandydaci popisowi)... Ja Nigdy nie złożyłem rezygnacji i nie zaakceptowałem tej decyzji – napisał na swoim fanpage’u na Facebooku.

Podziękował także swoim współpracownikom. – Przepraszam wszystkich, którzy włożyli pracę w moją kampanię, że ich praca nie będzie - w tych wyborach - wykorzystana. Jesteście najlepszą ekipą, jaka mogła mi się przydarzyć i mam nadzieję, że Wasze pomysły, umiejętności i zapał będą mogły procentować z całą siłą przy następnych, godnych temu, okazjach – czytamy. Całą wypowiedź można znaleźć pod tym adresem.

„Głosujesz na HGW – popierasz aborterów”

W tym samym czasie, co konferencja działaczy KNP, przy stołecznym Ratuszu odbywała się manifestacja poparcia dla prof. Bogdana Chazana, który został odwołany ze stanowiska dyrektora Szpitala Św. Rodziny. Jednym z jej organizatorów jest Mariusz Dzierżawski, także kandydat na prezydenta Warszawy (z komitetu Warszawa dla Rodziny).

Zdjęcia: Polityka Warszawska

 

Zobacz także:

Gambit Nowej Prawicy. Przemysław Wipler kandydatem KNP na prezydenta

"Wolność, własność, sprawiedliwość". Marsz KNP

Narodowcy, UPR i prof. Chazan popierają Mariusza Dzierżawskiego

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...