#WarszawaWybiera. Startujemy!

Karolina Wiśniewska    2014-10-22 07:54:20

Drodzy Czytelnicy! Najwyższy czas rozpocząć cykl debat #WarszawaWybiera! Przed nami cztery pasjonujące spotkania. W pierwszej dyskusji naprzeciw siebie staną reprezentanci sześciu komitetów ubiegających się o miejsca w radach dzielnic. Ciekawe pytania, nietypowa konwencja i kilka niespodzianek. To będzie bardzo „warszawski” wieczór, nie może Was zabraknąć!

Od jakiegoś czasu widzimy, że podejście wielu warszawiaków do polityki samorządowej i działania dla dobra wspólnego zmienia się. Coraz częściej mieszkańcy są nie tylko biernymi obserwatorami stołecznych polityków, ale aktywnymi uczestnikami wszelkich samorządowych działań. Pojawiła się pewna specyficzna „moda” na współdecydowanie, lecz nie da się ukryć, iż jest to zjawisko potrzebne i ciekawe, dlatego też chcemy mu się przyjrzeć. Warszawiacy powoli przekonują się do tego, aby brać sprawy w swoje ręce i zamiast głosować na innych – sami startują w wyborach.

Często deklarują, że są niepartyjni i powołani na mocy oddolnej inicjatywy mieszkańców. „Idą na ratusz”, aby zmienić i „odświeżyć” nieco dzielnicowe organy władzy. Przedstawiciele warszawskich ruchów miejskich – to oni będą gośćmi naszego jutrzejszego spotkania. W loży prelegentów zasiądą: JAN ŚPIEWAK – przedstawiciel stowarzyszenia Miasto Jest Nasze i kandydat na radnego Śródmieścia. ANTONI POMIANOWSKI – reprezentujący Inicjatywę Mieszkańców Ursynowa i aspirujący do roli radnego w tej dzielnicy. ANETA SKUBIDA – być może przyszła radna Woli z ramienia stowarzyszenia Wola Zmian. JOLANTA PIECUCH – kandydatka na radną dzielnicy Włochy i liderka Stowarzyszenia Sąsiedzkie Włochy. KATARZYNA RADZIKOWSKA – działająca w Wilanowie, kandydatka Stowarzyszenia Mieszkańców Miasteczka Wilanów oraz RADOSŁAW ŻYDOK – głos prawej strony Wisły, kandydat Praskiej Wspólnoty Samorządowej na radnego Pragi Północ. Trzy aktywistki, trzech aktywistów, a wraz z nimi przebojowy moderator – Andrzej Jędrzejczak, jeden z redaktorów bloga Pańska Skórka.

Ruchy miejskie to zjawisko stosunkowo nowe i budzące często wiele kontrowersji. Porozmawiamy o ich szansach na przebicie „partyjnego” sufitu, wiarygodności, możliwościach, zagrożeniach i wielu innych aspektach.

Wydaje się, że 90 minut – bo tyle zgodnie z planem potrwa nasze spotkanie – to niewiele, lecz zagospodarowane odpowiednio może przynieść dużo owocnych treści. Nasze 90 minut właśnie takie jest. Będzie poważnie i merytorycznie, ale też ciekawie i z humorem, nie zabraknie bowiem „zadań specjalnych”.

Nie pozostaje zatem nic innego, jak zaprosić na debatę! Widzimy się jutro (czwartek, 23 października), w sali konferencyjnej PAŃSTWOMIASTO, dokładnie o godzinie 18.30!

Nie możesz przyjść na debatę, ale chciałbyś zadać pytanie któremuś z prelegentów? Nic prostszego! Po każdej debacie chwilę czasu poświęcimy na przekazanie naszym gościom pytań od internautów. Użyj hasztaga #WarszawaWybiera na Facebooku, Twitterze bądź Instagramie wskazując datę jednej z debat, napisz co Cię gnębi – zapytamy w Twoim imieniu!

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

ORGANIZATORZY:

 

 

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE:

#WarszawaWybiera. Zapraszamy na debaty!

 

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...