Miasto Jest Nasze chce uczciwego Bemowa

Rafał Osiński    2014-10-23 07:58:24

Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze nie daje spokoju Jarosławowi Dąbrowskiemu. Kilka miesięcy temu to właśnie MJN przyczyniło się do ujawnienia tzw. afery bemowskiej. Teraz gdy były burmistrz dzielnicy zapowiedział start w wyborach z zamiarem powrotu do ratusza, Miasto Jest Nasze postanowiło wystawić własne listy na Bemowie. Wczoraj efektownie rozpoczęło kampanię wyborczą próbując wręczyć słynne stuletnie koryto burmistrzowi Strzałkowskiemu z Platformy, którą liderzy stowarzyszenia oskarżają o chęć zawiązania powyborczej koalicji z Dąbrowskim.

W samo południe przed bemowskim ratuszem stawili się liderzy stowarzyszenia wraz ze stuletnim korytem, symbolizującym "patologiczny układ" jaki wytworzył na Bemowie Jarosław Dąbrowski, wieloletni burmistrz dzielnicy i zastępca Hanny Gronkiewicz-Waltz. W ten sposób działacze stowarzyszenia, chcieli zwrócić uwagę na nierozliczenie największej afery ostatnich lat w stołecznym samorządzie, której główny bohater zapragnął właśnie wrócić do władzy i na czele własnego komitetu wyborczego ubiega się o mandat do rady dzielnicy.

– Jarosław Dąbrowski wyznaczył standardy białoruskie. Zamiast prowadzić kampanię wyborczą, powinien przygotowywać się do swoich rozpraw sądowych – grzmiał Jan Śpiewak, lider stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. – Jego powrót na zawsze przekreśli szansę na „posprzątanie” bemowskiego ratusza. Istnieje podejrzenie, że były burmistrz zawiąże po wyborach koalicję z PO, w której nadal ma przecież wielu kolegów. Głos za PO lub za listą Dąbrowskiego to koniec marzeń o uczciwym Bemowie. Nie możemy do tego dopuścić – dodał Śpiewak zapowiadając start w wyborach do rady dzielnicy własnego komitetu tj, Inicjatywy Mieszkańców Miasto Jest Nasze.

 Bemowo potrzebuje świeżej krwi, uczciwości i wprowadzenia najwyższych zasad transparentności w działaniach ratusza. Wyjaśnienie do końca największej od lat afery w stołecznym samorządzie jest dla nas najważniejszym zadaniem. Tylko Miasto Jest Nasze, ma wystarczającą determinację do walki z patologiami władzy na Bemowie  dodał Wojciech Surała, który otworzy listę MJN w okręgu nr 1. Zaraz potem przedstawił pięcipunktowy program naprawczy pt. "Uczciwe Bemowo"  wyjaśniający motywy startu stowarzyszenia w wyborach samorządowych.

I tak, członkowie stowarzyszenia deklarują, że w razie sukcesu i zdobycia mandatów radnych podejmą wszelkie możliwe działania, celem wyjasnienia afery bemowskiej. M. in. przeprowadzone zostaną kontrole wewnętrzne, audyt oraz rozmowy z pracownikami urzędu i podległych mu instytucji. Swoją obecnością w radzie dzielnicy Miasto Jest Nasze chce także zablokować ewentualną koalicję między Platformą Obywatelską a radnymi z listy Dąbrowskiego.

Wśród deklaracji znaleźć możemy także zapowiedź, że radni MJN w przeciwieństwie do politycznych konkurentów nie przyjmą żadnych dodatkowych "miejskich posad" od prezydenta miasta czy burmistrza dzielnicy, a podobne praktyki wśród pozostałych partii i komitetów będą odpowiednio nagłaśnianie i piętnowane.

Kandydaci zadeklarowali też, że po wyborze swoje dyżury radnych będą wypełniać także w godzinach wieczornych i w weekendy, dzięki czemu będą mogli zawsze podjąć interwencję w imieniu mieszkańców.  Tej zmianie towarzyszyć będzie zwiększenie udziału mieszkańców w podejmowaniu decyzji, między innymi w drodze stałych konsultacji społecznych.

Po prezentacji założeń programowych przed siedzibą urzędu, członkowie MJN próbowali jeszcze wręczyć koryto burmistrzowi Strzałkowskiemu. Ten jednak ich nie przyjął i szybko schronił się w swoim gabinecie.

 

Źrodło zdjęć: Polityka Warszawska

Program za: https://www.facebook.com/mjnbemowo

Zobacz także:

MJN ogłasza program. Śródmieście będzie ich?

Marcinkowscy i MJN spotkali się w sądzie

Bemowska kampania totalna

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...