Wipler chce odbudowy Pałacu Saskiego

Rafał Osiński    2014-10-28 07:57:56

Kolejny dzień i kolejna konferencja. Przemysław Wipler kontynuuje swoją kampanię wyborczą. W poniedziałek, dokładnie w południe przed Grobem Nieznanego Żołnierza i w obecności kandydatów Kongresu Nowej Prawicy do Rady Miasta zaproponował odbudowę Pałacu Saskiego. Poseł chce, aby swoją siedzibę miały w nim najważniejsze organy warszawskiej administracji.

Przemysław Wipler rozpoczął swoją konferencję od wyliczenia kilkunastu adresów, pod którymi obecnie znajdują się siedziby biur warszawskich urzędów. – Dziś po raz pierwszy przemawiam do Państwa czytając z kartki. Mamy do czynienia z wielkim absurdem, bowiem wspomniana lista adresów jest nie do zapamiętania – mówił poseł. –  To nie wszystko. Do tej wyliczanki dołączyć należy siedziby instytucji zależnych od Urzędu Miasta, takich jak ZTM czy ZDM – kontynuował. Zdaniem kandydata KNP, to wszystko tworzy jeden wielki niezrozumiały dla nikogo labirynt miejski. – Rozlokowanie w różnych miejscach siedziby prezydenta stolicy, Rady Warszawy, Sejmiku Wojewódzkiego oraz Urzędu Marszałkowskiego i Wojewódzkiego spowodowało kompletny chaos, wygenerowało zupełnie niepotrzebne koszty i na co dzień utrudnia mieszkańcom dostęp do urzędów administracji publicznej – podsumował.

Zaraz po zakończeniu urzędniczej "wyliczanki", poseł przedstawił program zmian, które według niego powinny rozwiązać wspomniane problemy. – Radykalnie zmniejszymy koszty utrzymania administracji i zwolnimy połowę urzędników. Zlikwidujemy niepotrzebne i dublujące się komórki. Przeniesiemy gabinet Prezydenta, Rady Miasta, Urzędu Wojewódzkiego i Urzędu dzielnicy Śródmieście do Pałacu Saskiego, który zostanie odbudowany – zapowiedział Przemysław Wipler. – Dzięki moim propozycjom możliwe będzie osiągnięcie ekonomicznej opłacalności tej inwestycji – dodał. Polityk zapewniał, że odbudowa będzie możliwa dzięki sprzedaży zwalnianych obiektów, oferowaniu wynajmu powierzchni w Pałacu Kultury i Nauki oraz dzięki funduszom Unii Europejskiej. 

To jednak nie koniec proponowanych zmian. Wipler obiecał, że jeśli zostanie prezydentem, podniesie rangę lewobrzeżnej Warszawy poprzez przesunięcie pozostałych urzędów, z pracownikami których warszawiacy nie mają na co dzień bezpośredniego kontaktu, na Pragę Północ. Tereny wokół Warszawy Wschodniej miałyby zostać przejęte od PKP w zamian za umorzenie zobowiązań przewoźnika wobec miasta. – Dzięki temu sami urzędnicy będą zainteresowani poprawą bezpieczeństwa i sytuacji w komunikacji w tej części Warszawy, a także rewitalizacją tamtejszych okolic, często bardzo zaniedbanych i zapomnianych. To będzie niemal nowe centrum stolicy – zapowiadał Wipler. Nowe biura miałyby powstać w systemie partnerstwa publiczno-prywatnego w zamian za przekazanie części działek odzyskanych od PKP pod zabudowę komercyjną i mieszkaniową.

Kandydat KNP obiecał jednocześnie, że postara się, aby podczas jego prezydentury, jak najwięcej spraw urzędowych można było załatwić przez Internet. Te z kolei, które wymagają osobistego stawiennictwa, będą do załatwienia w jednym miejscu. – Niedopuszczalne jest to, że warszawiacy nie wiedzą, do kogo zwrócić się ze swoimi sprawami. Zmienimy to – obiecał.

Przemysław Wipler zapytany o perspektywę realizacji swoich założeń odparł: –  Wszystko to, co zapowiadam zostanie zrealizowane w ciągu 4 lat kadencji. Obiecywanie czegokolwiek na dłuższą perspektywę jest po prostu niepoważne – zakończył.

Źrodło zdjęć: Polityka Warszawska

Zobacz także:

Wipler: Inwestujmy z głową!

Przemysław Wipler: Warszawa musi się opłacać

„Gospodarna Warszawa” hasłem Przemysława Wiplera

 

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...