PiS obiecuje nowoczesną Warszawę

Bartłomiej Kozek    2014-11-03 18:48:42

– Dziewiętnastowieczna prezydent w mieście dwudziestego pierwszego wieku – to główny zwrot powtarzany na konferencji prasowej... Jacka Sasina. Walczący o stołeczny ratusz polityk PiS stara się pokazać, że to nie jego partia jest na bakier z nowoczesnością.

Poniedziałek w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości stał pod znakiem nowoczesnych technologii oraz urzędów przyjaznym mieszkańcom.

 Dwa dni w miesiącu będę bezpośrednio dostępny dla mieszkańców. Raz w miesiącu organizować będziemy duże spotkania dzielnicowe. Zaś dwa razy w tygodniu urzędy czynne będą do godziny 20.00 – deklarował kandydat PiS na prezydenta miasta. – Powstanie nowoczesna aplikacja informująca o utrudnieniach oraz umożliwiająca obywatelowi bezpośrednie połączenie z urzędnikiem odpowiedzialnym za konkretną sprawę i umożliwiającą zgłoszenie usterki, takiej jak "dziura" w drodze. Wdrożymy ją w ciągu 12 miesięcy od przejęcia władzy – dodał.

"Strona nie została znaleziona"

Tomasz Zdzikot, radny Rady Warszawy, który w tych wyborach ubiega się o miejsce w sejmiku mazowieckim dowodził, że to ekipa Jacka Sasina, a nie Hanny Gronkiewicz-Waltz wie, jak wyglądają technologie przyszłości. – Obecnie funkcjonujący system E-Urząd jest mało przystępny dla zwykłego Warszawiaka – przekonywał. – Nie zawsze działa, chcąc zgłosić wniosek o informację publiczną trafiamy na komunikat po angielsku, który każe nam czekać w nieskończoność. Złożenie wniosku o informację nt. E-Urzędu nie udało się nam, mimo prób na 8 komputerach. Klikając na inne podstrony dowiadujemy się, że strony, do których miał prowadzić link... nie istnieją – punktował dalej radny Zdzikot.

Hanna Gronkiewicz-Waltz zasługuje na niebieską kartkę. Niebieską – od koloru ekranu krytycznego. Wydała kilkanaście milionów złotych na słabo działającą stronę internetową. Jest XIX-wieczną prezydent w mieście XXI wieku – gromił obecną panią prezydent i przybliżał szczegóły proponowanej przez PiS alterntywy. – Chcemy, by nowa aplikacja działała w dwie strony. Nie tylko informowała o pogodzie czy ofercie kulturalnej, ale np. dawała możliwość zgłoszenia aktu wandalizmu – dodał.

Następnie, oprócz słów pojawiły się również czynności bardziej "praktyczne", a Joanna Wieczorek z partyjnego sztabu zaprezentowała kampanijną aplikację mobilną Jacka Sasina. Za jej pośrednictwem można zapoznać się z poszczególnymi postulatami programowymi, informacjami o wydarzeniach, w którym bierze udział oraz odnośnikami do serwisów społecznościowych, na których ma swój profil.

Długi marsz do centrum

Kandydat PiS nadal usiłuje przedstawiać się jako umiarkowany, nowoczesny polityk, który może być atrakcyjny dla wielkomiejskiego elektoratu. Wie, że tego typu konferencje dają mu na to szansę, w przeciwieństwie np. do porannych programów radiowych, w których musi bronić niepopularnych w tej grupie poglądów partii Jarosława Kaczyńskiego, np. w sprawie in vitro.

Być może do podobnych konferencji prasowych zachęcą go wyniki najnowszego sondażu, przygotowanego przez IBRIS dla gazety "Polska The Times". Hanna Gronkiewicz-Waltz wygrywa w nim już w pierwszej turze, gdy liczone są jedynie osoby zdecydowane co do tego, na kogo oddać chcą swój głos. Opcję "nie wiem" wybiera jednak nadal co dziesiąty ankietowany. Gdyby każdy z nich 16 listopada zdecydował się oddać głos i przekazał go innym niż Hanna Gronkiewicz-Waltz kandydatom, wówczas Sasin zmierzyłby się z nią w drugiej turze.

Już za dwa tygodnie dowiemy się, czy sztab Sasina będzie miał przed sobą więcej pracy, czy jednak będzie mógł rozejść się do domów...

 

Zdj. Polityka Warszawska

ZOBACZ TAKŻE:

Opozycji pojedynek na spoty

Nowy plan Jacka Sasina

PiS i długa lista samorządowych obietnic

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...