Wipler budzi kawą i prezentuje warszawską drużynę

Adam Kielar    2014-11-04 07:59:46

Przemysław Wipler, kandydat Nowej Prawicy na urząd prezydenta Warszawy ma za sobą bardzo pracowity poniedziałek. Rano zainaugurował na grochowskim Rondzie Wiatraczna akcję budzenia warszawiaków kawą, a wieczorem, w biurowcu Millenium Plaza, wraz z liderami stołecznego oddziału zaprezentował "jedynki" na listach do Rady Warszawy.

„Super Wipler”

Po godzinie 7 rano działacze Nowej Prawicy pojawili się przy pętli autobusowej Wiatraczna. Rozdawali przechodniom kawę oraz rozprowadzali gazetę „Super Wipler”, w której poseł KNP przedstawia swoje postulaty dla Warszawy oraz krytykuje urzędującą w ratuszu Hannę Gronkiewicz-Waltz.

źr. Twitter

Jak przyznał „Polityce Warszawskiej”, pomysł częstowania warszawiaków kawą zaobserwował na amerykańskiej scenie politycznej. – To świetny rodzaj kontaktu z mieszkańcami. Ludzie cenią sobie możliwość swobodnej rozmowy z osobami, które na co dzień zajmują stanowiska, takie jak poseł – uważa Przemysław Wipler. – Wzorcem jest na przykład obecny burmistrz Chicago Rahm Emanuel, który w ten sposób codziennie rozmawiał z mieszkańcami, także tych bardziej zaniedbanych dzielnic – przypomniał.

Wipler uważa, że prawobrzeżna część Warszawy jest zaniedbana w porównaniu z drugim brzegiem. – Najważniejszą kwestią jest wyrównanie zapaści infrastrukturalnej, ponieważ w tej sprawie są dużo mniejsze nakłady niż po drugiej stronie rzeki – przekonywał poseł. – Ważne jest również dbanie o przestrzeń publiczną, by była ona porządnej jakości.

Drużyna Nowej Prawicy

Wieczorem zaś warszawscy kandydaci, działacze oraz sympatycy KNP zebrali się na 15. piętrze wieżowca Millenium Plaza, gdzie na specjalnej stołecznej konwencji przedstawio liderów list Nowej Prawicy w wyborach do rady miasta. Są to:

Okręg numer 1 (Śródmieście, Ochota): Piotr Skaba

Okręg numer 2 (Praga Południe): Krzysztof Daszkiewicz-Bortnowski

Okręg numer 3 (Mokotów): Wojciech Kuźma

Okręg numer 4: (Wola): Anna Cywińska

Okręg numer 5: (Bielany, Żoliborz): Janusz Kunowski

Okręg numer 6 (Białołęka, Praga-Północ): Paweł Miszczuk

Okręg numer 7 (Targówek, Rembertów, Wawer, Wesoła): Marcin Mężyk

Okręg numer 8 (Ursynów, Wilanów): Jacek Wilk

Okręg numer 9 (Bemowo, Ursus, Włochy): Wojciech Jędrzejczyk

Nie wszyscy z kandydatów pojawili się na konwencji. Obecni, krótko przedstawili program, który chcieliby realizować jako radni. Większość postulatów dotyczyła zmiany formuły działania urzędów (tak, by, mieszkańcy nie musieli się zwalniać z pracy, by coś załatwić), budowy parkingów naziemnych oraz podziemnych, obniżenia podatków i danin lokalnych, a także likwidacji zbędnych stanowisk w administracji miejskiej.

Przemysław Wipler podziękował stołecznym działaczom KNP, na czele z Robertem Gajdą. – To dzięki wam z kilkunastu osób, które działały aktywnie w ubiegłym roku, stołeczna ekipa rozrosła się do kilkuset. Dzięki temu mogliśmy wystawić ponad pięciuset kandydatów, którzy na co dzień są przedsiębiorcami, wykładowcami i ciężko pracują na rzecz Warszawy. Postawiliście mnie na czele drużyny i za to wam serdecznie dziękuję – mówił Wipler do zgromadzonych osób.

Uczestnicy konwencji symbolicznie pokazali obecnym władzom Warszawy żółte kartki. – Mam nadzieję, że w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych pokażemy rządzącym czerwoną kartkę! – mówił Wipler.

Sondaż: słaby wynik KNP

Według ostatniego sondażu pracowni IBRIS dla dziennika „Polska The Times”, działacze partii Janusza Korwin-Mikkego nie mają co liczyć na dobry wynik w stolicy. Na listę NP JKM chce oddać swój głos tylko 1,6 proc. badanych. Nieco tylko lepszy wynik osiąga Przemysław Wipler w wyborach prezydenckich (1,8 proc. lub 2 proc., licząc bez niezdecydowanych).

Zdjęcia: Polityka Warszawska

Źródła: własne, 300polityka.

Zobacz także:

Kto w nowej Radzie Warszawy? Debata kandydatów

Wipler: Inwestujmy z głową!

Wipler chce odbudowy Pałacu Saskiego

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...