Wipler na rowerze?

Rafał Osiński    2014-11-04 15:41:13

Wczoraj poranna kawa, dziś... rowery. Przemysław Wipler nie zwalnia tempa swojej kampanii. Przed stołecznym ratuszem rozdaje warszawiakom dwukołowe pojazdy, z których jeden trafia do pani prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz z okazji jej urodzin. Dlaczego akurat rower? Jako symbol niegospodarności związanej z systemem rowerów miejskich Veturilo.

Punktualnie o 12.30 Przemysław Wipler przyjechał na Plac Bankowy. Rowerem. – System rowerów miejskich to bardzo dobry pomysł. To fantastyczne uzupełnienie dla autobusów i tramwajów – zaznaczył już na wstępie. – Jednocześnie jest to przykład rażącej niegospodarności warszawskich urzędników. Niewykluczone, że również korupcji – dodał. Poseł Wipler przekonywał w swoim wystąpieniu, że Warszawa dopłaca miesięcznie do rowerów miejskich 475 tys. zł., a tym samym, na jeden rower przypada nieco ponad 200 zł. – Przy takich horrendalnych nakładach w każdym miesiącu moglibyśmy rozdać mieszkańcom 2000 rowerów  – mówił.

Kandydat na prezydenta Warszawy nie szczedził krytyki wobec tego, jak zorganizowany jest system rowerów miejskich. Stawiał kolejne zarzuty i przy okazji, porównując często do innych miast. – W Poznaniu czy we Wrocławiu rowery utrzymywane są z przychodów z opłat za wypożyczenie, a także z reklam. W stolicy jednak operator dostaje dużo pieniędzy od miasta, a ponadto czerpie jeszcze przychody z reklam na rowerach – mówił. To jednak nie wszystko. Poseł Wipler oświadczył, iż reklamami na Veturilo zajmuje się spółka CAM Media, która związana jest z politykami Platformy Obywatelskiej. – Spółka ta zapraszała polityków partii rządzącej na imprezy związane z EURO 2012, a jej prezes ostatnio musiał się mocno tłumaczyć z tzw. afery zegarkowej związanej z ministrem Sławomirem Nowakiem – podkreślał. – Inni prezydenci w przeciwieństwie do prezydent Warszawy zadbali o zapisy mówiące, że rowery miejskie po określonym czasie przejdą na własność miasta. Stolica ma jedynie prawo pierwokupu. Jeżeli nie dostaniemy przekonującego wyjaśnienia całej tej sprawy, złożę zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa – dodał.

Data konferencji nie została wybrana przypadkowo. Przypadła ona dokładnie w dniu 62. urodzin Hanny Gronkiewicz-Waltz. Pani prezydent otrzymała jeden z rowerów, które po konferencji wręczane były mieszkańcom stolicy. – Ten rower, specjalnie przewiązany kokardą, to prezent urodzinowy. Zaraz osobiście przekażemy go solenizantce. Oby wyjechała na nim z ratusza i już nigdy do niego nie wróciła – ironizował Wipler.

Nie obyło się jednak bez problemów. Ochrona urzędu, widząc zbliżającą się grupę ludzi zamknęła bramę wejściową do budynku. – To właśnie symbol rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz – odgradzanie się od obywateli. Nie ma żadnego uzasadnienia, by nie wpuścić mnie do środka. Jako parlamentarzysta mam do tego prawo. Jeśli w ciągu 10 minut nie zostaniemy wpuszczeni, dzwonię po policję – groził kandydat Kongresu Nowej Prawicy.

Po kilku minutach jednak wszyscy zyskali możliwość wejścia do Ratusza. W imieniu gospodarza miasta rower odebrała jedna z urzędniczek. – Pani prezydent jest na spotkaniu – odpowiedziała, zapytana, dlaczego Hanna Gronkiewicz-Waltz nie odbiera roweru osobiście.

 

Na koniec Przemysław Wipler wręczył kilkunastu mieszkańcom zakupione rowery. Zapowiedział również, że część z nich zostanie przekazana domom dziecka, pozostałe z kolei będzie można znaleźć na stacjach Veturilo w różnych miejscach stolicy.

Źródło zdjęć: Polityka Warszawska

Zobacz także:

 

Wipler: Inwestujmy z głową!

Wipler chce odbudowy Pałacu Saskiego

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...