Prezydenci, do debaty! #WarszawaWybiera po raz trzeci

Karolina Wiśniewska    2014-11-05 19:02:43

Ostatnia prosta kampanii wyborczej. Walka na programy, hasła, pomysły i osobowości. Jedenastu kandydatów, jedna Warszawa i jeden cel – zdobyć jak najlepszy wynik! Starcie ostateczne – 16 listopada. Próba generalna – 6 listopada. Przed nami trzecie spotkanie cyklu #WarszawaWybiera – debata prezydencka!

Obecna prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz ubiega się o kolejną, trzecią już kadencję. Wielu komentatorów i obserwatorów stołecznej sceny politycznej często mówi, że nie ma z kim przegrać. Równie często – jej konkurenci podważają tą tezę i przekonują, że owszem – ma.

O tym kto ma rację, a kto nieco myli się w swoich prognozach przekonamy się ostatecznie w dniu wyborów. Te jednak dopiero za 10 dni. Warto zatem dokładnie przyjrzeć się kandydatom, posłuchać uważnie, co mają do powiedzenia i samemu zadać pytanie. Warto poczuć smak politycznych emocji!

Już w najbliższy czwartek ( 6 listopada) – jak zawsze – o godz. 18.30, w lokalu Państwomiasto, debata kandydatów ubiegających się o urząd Prezydenta m. st. Warszawy.

Sebastian Wierzbicki (SLD-Lewica Razem), Piotr Guział (Warszawska Wspólnota Samorządowa), Przemysław Wipler (Kongres Nowej Prawicy), Andrzej Rozenek (KWW A.Rozenka), Joanna Erbel (Zieloni), Agata Nosal-Ikonowicz (Ruch Sprawiedliwości Społecznej), Mariusz Dzierżawski (Warszawa dla Rodziny), Andrzej Gorayski (Demokracja Bezpośrednia) oraz Zbigniew Wrzesiński (KWW Wspólnota Patriotyzm Solidarność). Zgodnie ze znaną wszystkim informacją – obecna prezydent Warszawy – Hanna Gronkiewicz-Waltz, nie stanie do debaty przed I turą wyborów. Nieobecny będzie także Jacek Sasin. Reprezentant Prawa i Sprawiedliwości wybrał (kolejne z serii) spotkanie z mieszkańcami i nie będzie miał okazji udowodnić – zarówno swoim zwolennikom, jak i przeciwnikom – że to właśnie on jest liderem po prawej stronie. Kto zatem okaże się najlepszy?

Debata zostanie przeprowadzona w dwóch grupach. O tym, kto, z kim i w jakiej kolejności się zmierzy dowiedzą się Państwo na miejscu. Gwarantujemy ciekawą formułę i merytoryczną dyskusję. Przysłowiową „rękę na pulsie” – jako moderator spotkania – trzymać będzie redaktor naczelny portalu „Polityka Warszawska”, politolog Instytutu Nauk Politycznych UW, dr Błażej Poboży.

Poruszymy wiele kluczowych problemów, z jakimi miasto boryka się na co dzień, m.in. reprywatyzacja, komunikacja, sprawy edukacji i kultury. Partnerem tej debaty jest stowarzyszenie Zielone Mazowsze, dlatego porozmawiamy również o „zielonej” Warszawie i jej niedoskonałościach.

Pytania czekają! Czeka również „zadanie specjalne”. Jakie? Odpowiedź już jutro! Godzina 18.30. Sala konferencyjna Państwomiasto.

Nie możesz przyjść na debatę, ale chciałbyś zadać pytanie któremuś z prelegentów? Nic prostszego! Po każdej debacie chwilę czasu poświęcimy na przekazanie naszym gościom pytań od internautów. Użyj hasztaga #WarszawaWybiera na Facebooku, Twitterze bądź Instagramie wskazując datę jednej z debat, napisz co Cię gnębi – zapytamy w Twoim imieniu!

Więcej informacji na stronie wydarzenia!

Do zobaczenia!

 

ZOBACZ TAKŻE:

#WarszawaWybiera. Startujemy!

Kto w nowej Radzie Warszawy? Debata kandydatów

Szanse i zagrożenia niezależnych. Pierwsza debata #WarszawaWybiera

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...