Start kampanii referendalnej Republikanów

Daniel Nowak    2013-09-03 15:36:48

Na 40 dni przed planowanym referendum w Warszawie, Republikanie Przemysława Wiplera wystartowali ze swoją kampanią, która ma na celu, po pierwsze, zachęcenie warszawiaków do udziału w referendum, po drugie, „przybliżenie warszawiakom ostatnich 7 lat rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz w stolicy”.

Źródło zdjęcia: Polityka Warszawska

Na specjalnie przygotowanej konferencji prasowej pod warszawskim Ratuszem Przemysław Wipler zapowiedział – Rozpoczynamy debatę, która będzie merytoryczna, która będzie bardzo mocno odwoływała się do faktów, ale jednocześnie będzie w przystępny, zrozumiały dla warszawiaków sposób, tłumaczyła jakie są konsekwencje tego, co dzieje się w naszym mieście. – i zaapelował do urzędującej Prezydent o przeprowadzenie poważnej debaty o stanie Warszawy – Siedem lat rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz to długi i ważny okres dla Warszawy. Ten okres powinien zostać zakończony debatą. Dlatego apelujemy do Pani Prezydent, żeby zgodziła się na debatę z osobami, które doprowadziły do referendum bądź przynajmniej na otwarte wysłuchanie publiczne. Wysłuchanie publiczne, podczas którego warszawiacy, ich organizacje i stowarzyszenia będą mogły zadawać pytania.

Źródło zdjęcia: Polityka Warszawska

Zdaniem warszawskiego posła, referendum w Warszawie jest potrzebne, ponieważ gra toczy się o pieniądze warszawiaków – Warszawa i warszawiacy mają wydać na referendum 2 miliony złotych. To są dane Państwowej Komisji Wyborczej. Niektórym wydaje się, że te liczby są bardzo poważne. Chcielibyśmy je zestawić z innymi bardzo ważnymi liczbami. Budżet Warszawy to prawie 14 miliardów złotych. Miasto Warszawa dziennie wydaje prawie 38 milionów złotych. Gdyby urzędnicy Hanny Gronkiewicz-Waltz pracowali 24 godziny na dobę, a doskonale wiemy, że tak nie jest, wydawaliby na godzinę półtora miliona złotych. Gdyby pracowali 8 godzin, to jest prawie 5 milionów złotych na godzinę pracy Ratusza. To są liczby z którymi trzeba zestawić te 2 miliony kosztów przeprowadzenia referendum. To jest ważna inwestycja, dzięki której pieniądze w Warszawie będą wydawane w dużo większym stopniu na warszawiaków.

Źródło zdjęcia: Polityka Warszawska

 Przemysław Wipler przywołał również niekonsekwencje swoich politycznych adwersarzy – Była kiedyś kampania „Idź na wybory, zmień kraj”, wiceprezes Platformy Obywatelskiej, Hanna Gronkiewicz-Waltz w 1996 roku prowadziła kampanię pod tytułem „Głosuj bez meldunku”. Mówiła jak bardzo ważne jest głosowanie, jak ważny jest ten akt obywatelski. Dlatego my przyłączamy się do tych ówczesnych haseł i mówimy: warszawiacy, głosujcie nawet bez meldunku. Jeżeli tutaj mieszkacie, płacicie podatki i z naszym miastem wiążecie swoje życie to idźcie do referendum, wpływajcie na to, jak wygląda Warszawa.

Źródło zdjęcia: Polityka Warszawska

Na zakończenie lider Republikanów jeszcze raz zaapelował do Hanny Gronkiewicz-Waltz – Pani Prezydent, jeżeli nie chce Pani być komisarzem Warszawy, jeżeli nie chce Pani wziąć na siebie tej bardzo niewdzięcznej funkcji, w którą chcą Panią wepchać partyjni koledzy, to niech Pani zaprzeczy. Niech Pani powie wprost, że uszanuje Pani werdykt wyborców. Apelujemy do Hanny Gronkiewicz-Waltz by jasno i stanowczo powiedziała „jeżeli warszawiacy odwołają mnie, to nie będę komisarzem w Warszawie”. Przemysław Wipler dopytywany o sprawę ewentualnego powołania Hanny Gronkiewicz-Waltz na komisarza skomentował bardzo ostro – To jest naplucie w twarz warszawiakom.

Drugim elementem kampanii Republikanów mają być działania informacyjne. Paweł Gruza, pełnomocnik regionalny na aglomerację Warszawską, zapowiedział też stworzenie Mapy Wydaktów Warszawy, na której „zaznaczone będą miejsca, gdzie inwestycje miejskie były nieudane, nieupilnowane lub przeszacowane”. W tych miejscach mają pojawiać się Republikanie, którzy będą prezentować mieszkańcom „precyzyjne wyliczenia” dotyczące tych inwestycji. Obiecana Mapa Wydatków Warszawy ma być opublikowana w przyszłym tygodniu.

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...