Pytanie za pytaniem

Paweł Krulikowski    2014-01-23 11:39:45

Polska Razem Jarosława Gowina wciąż szuka swojego miejsca na politycznej scenie. Ale na popularność trzeba sobie zasłużyć. Jak? Według warszawskich struktur nowej inicjatywy byłego ministra sprawiedliwości – pytając urzędników i polityków o stołeczne nieprawidłowości i niedociągnięcia.

Pisaliśmy już o liście młodych działaczy Polski Razem do Prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz w sprawie odszkodowań dotyczących niesławnego dekretu Bieruta. To jednak nie koniec epistolarnej twórczości Gowinowców. Kilka dni temu list do Wojciecha Bartelskiego, burmistrza dzielnicy Śródmieście napisali Paweł Krężołek i Cezary Ryska. Tym razem postanowili interweniować w sprawie pojemników na psie odchody, których według działaczy PRJG w Centrum brakuje. Apelują o zwiększenie czystości dzielnicy, która ma być wystawowym oknem Warszawy. Na odpowiedź burmistrza czekają.

Z kolei na problem nieruchomości pozostałych w rękach Rosjan po czasach sowieckiej obecności w stolicy zwraca uwagę na swojej stronie Przemysław Wipler. Zżyma się on na bezradność warszawskiego Ratusza oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych w sprawie użytkowania bez umów lokali w doskonałych punktach Warszawy bez żadnych opłat. Połczyńska 10, Ostrobramska 101 czy najsłynniejsza – Sobieskiego 100. To tylko kilka przykładów nieruchomości, których zasiedzenia (bezprawnego, w opinii Wiplera) dokonują Rosjanie. Jak sam stwierdził w komentarzu na swojej stronie internetowej: "Reasumując, Rosja nie płaci, MSZ prosi, stołeczny Ratusz nie robi nic".

Najnowszą akcją warszawskiego PRJG jest natomiast włączenie się w inicjatywę przeniesienia pomnika niesławnych Czterech Śpiących, czyli tzw. „Braterstwa Broni”. Budzący kontrowersje monument, w opinii działaczy partii Gowina nie powinien wracać na odnowiony i oddawany do użytku skwer w okolicy Dworca Wileńskiego. Zgadzają się oni z postulowaną przez IPN lokalizacją na cmentarzu żołnierzy Armii Czerwonej. Swój udział w wyekspediowaniu pomnika z warszawskiej Pragi rozpoczęli od tweetów do Prezydent Gronkiewicz-Waltz i kandydata SLD na Prezydenta Sebastiana Wierzbickiego. Choć, prawdę mówiąc, prowokując w ten sposó do działania swoich rywali, osiągnęli efekt mizerny, a może i nawet odwrotny do zamierzonego. Hanna Gronkiewicz-Waltz tweeta zbyła milczeniem, zaś Wierzbicki kategorycznie broni obecnej lokalizacji pomnika.

Nadaktywność warszawskich struktur PRJG jest zrozumiała. Trwa rok wyborczy, od którego może zależeć przyszłe być albo nie być wspólnej inicjatywy Gowina, byłego PJN i Republikanów. Czas ucieka, a PR nie ma wyjścia. Musi wykorzystywać każdą nadarzającą się okazję do zaprezentowania się przed wyborcami. Stąd nie powinien dziwić szeroki katalog poruszanych przez Gowinowców spraw.

 

Źródło: Polityka Warszawska, www.wipler.pl

 

Zobacz także:

17 stycznia w Warszawie i w internecie

IPN chce usunięcia pomnika „Czterech Śpiących”

Jest zgoda ws. lokalizacji pomnika rtm. Pileckiego

Pomnikowa polityka

 
 
Komentarze do artykułu
Najnowsze w serwisie
Ratusz
2017-08-18 18:54:47
Ponad siedem tysięcy złotych - tyle zapłacą stołeczni urzędnicy za "konsul...
Białołęka
2017-05-25 17:35:54
Już w najbliższą sobotę, z okazji Dnia Matki, odbędzie się Białołęcki B...
Ratusz
2017-05-23 06:17:21
Od 1 czerwca wejdzie w życie nowa taryfa biletowa ZTM. Spadną ceny biletów dw...
Rozmaitości
2017-05-19 06:29:31
Budynek przy plaży obok Stadionu Narodowego (Poniatówce) od czerwca znów będ...
Żoliborz
2017-05-13 17:24:10
W sobotę wreszcie odsłonięty został pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego. W ...
Ratusz
2017-05-12 15:32:28
Ratusz ogłosił w piątek, że od września przedszkola w Warszawie będą bezp...
Mozaika polityczna
2017-05-11 15:54:43
Czwartek przyniósł nowe fakty w sprawie reprywatyzacji. Centralne Biuro Antyko...
Ratusz
2017-05-09 19:56:17
Stowarzyszenie Republikanie opublikowało na swoich stronach Mapę Wydatków War...
Ratusz
2017-05-08 19:46:51
Władze Warszawy chcą zachęcić do udziału w tworzeniu miejskiej zieleni. Zap...
Mozaika polityczna
2017-04-10 17:54:32
Głośno dyskutowanym tematem w poniedziałkowej dyskusji o sprawach politycznyc...