Radni

Kontakt

asheybal@um.warszawa.pl

Aleksandra Sheybal-Rostek
Klub Radnych "Platforma Obywatelska"
Radny m. st. Warszawy

Miłośniczka Warszawy – urodzona w Warszawie i związana zawodowo z miastem stołecznym. Od dwóch kadencji radna Rady m.st. Warszawy. Wiceprzewodnicząca Komisji Ładu Przestrzennego i członek Komisji Samorządowej i Integracji Europejskiej, Infrastruktury i Inwestycji oraz Nazewnictwa Miejskiego.

Z zamiłowania historyk, z pasji varsavianista i kolekcjoner starych zdjęć i pocztówek. Prezes Towarzystwa Przyjaciół Warszawy Oddział Ursus. Idealistka i społecznik.

Ukończyła Pedagogikę na Uniwersytecie Warszawskim a także Resocjalizację na tej samej uczelni oraz licencjackie studia zawodowe w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Warszawie. Ma również studia podyplomowe z Organizacji Pomocy Społecznej oraz z historii.

Od 2001 r. pracowała w Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów, a w kwietniu 2007 r. przeniosła się do Urzędu Dzielnicy Warszawa Ursus. W listopadzie tego samego roku uzyskała mandat radnej i wzięła obowiązkowy urlop bezpłatny (podyktowany zapisami ustawy).

Przez pięć lat pracowała na Wydziale Pedagogicznym UW prowadząc ćwiczenia z Pedagogiki Społecznej. I współpracowała jako redaktor i autor z zespołem tworzącym polskie wydanie Encyklopedii Larousse`a - wydanej w 2002 r. przez wydawnictwo Muza SA.

Od zawsze pisze – to jej pasja. Między innymi od dwóch lat współpracuje z miesięcznikiem „Skarpa Warszawska”, redaguje również dwa warszawskie profile na FB: „Aleksandra Sheybal-Rostek miłośniczka Warszawy” oraz „Aleksandra Sheybal-Rostek” – który to profil powstał jako forma wirtualnego dyżuru radnej i forum przekazywania informacji o tym co się dzieje w mieście i w samorządzie. Poza tym prowadzi blog i własną stronę internetową www.sheybal.waw.pl. Od niedawna współpracuje z portalem internetowym www.warszawa.pl.

Na forum Rady Warszawy zajmuje się przede wszystkim tematyką związaną z miejskim nazewnictwem i ochroną dziedzictwa kulturowego stolicy. Uważa przy tym, że radni powinni się zajmować tymi dziedzinami funkcjonowania miasta na których się najlepiej znają – to bowiem gwarantuje skuteczność ich działań. Jest przekonana, że podstawą pracy radnego powinna być rzetelna wiedza przekazywana wyborcom i szybki przepływ informacji a także umożliwienie skutecznego dialogu mieszkańców ze swoimi przedstawicielami. Dlatego też odpisuje na wszystkie e-maile i na bieżąco odpowiada na wpisy na FB.

Szczegółowe informacje na jej temat w tym m. in. złożone interpelacje można zobaczyć na stronie miasta: http://www.radawarszawy.um.warszawa.pl/rada/radni/sheybal_rostek_aleksandra/Strony/profil.aspx

Dyżury radnego pełni w Urzędzie Dzielnicy Bemowo przy ul. Powstańców Śląskich 70 w pokoju nr 009 (parter) w poniedziałki o godz. 12.00 w kolejnych terminach:

  • 12 maja 2014 r.
  • 2 czerwca 2014 r.
  • 23 czerwca 2014 r.
  • 30 czerwca 2014 r.
  • 22 września 2014 r.
  • 13 października 2014 r.
  • 27 października 2014 r.